Necronomicon

MS 700’lü yıllarda Arap gezgin El Hazret tarafından yazıldığı iddia edilen kitap. Kitabın içinde ölü kaldırma, ölülerle konuşma, bu alemin dışından varlıklar hakkında bilgi verildiği ileri sürülmektedir. Bazı inanışlara göre ise bu kitap asla var olmamış.

Kitabın aslı ilk başta Vatikan tarafından ele geçirilmiş ve daha sonra Hitler’e bile gittiği söyleniyor. Şu anda ise İngiliz Kraliyet ailesinin özel hazineleriyle birlikte Galler’deki kalesi veya British Museum’ın deposunda bir kasada.

Bununla ilgili bazı yazılar ise şöyle : Dul Alhazred’in, yıllarca çöllerde aranıp, çok eski günlükleri bulması ve delirmesinden sonra kötü ruhlarla karşılaşmasını, insanların yeryüzüne gelmesinden önce yaşanan azothoth dönemini, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağını ve ölülerin nasıl harekete geçirileceğini anlattığı kitap. İçinde formüller ve büyüler bulunan bu kitaptaki büyüleri tecrübe eden herkes ya delirmiş, ya ölene kadar susmuş ya da bilinmeyen varlıklar tarafından öldürülmüştür.

Yazarın gözünden: bu gizli sayfalar Babil yapılmadan önce eski inanışa tapan rahiplere aittir, ve kendi dillerinde yazılmıştır, fakat ben kendi ülkemin altın diline çevirdim ki herkes anlasın. Ben bu yazıyı artık olmayan ur’un 7 efsanevi şehri bölgesinde dolaşırken karşılaştım, ve tanrılar arasında zamandan önce olan savaşlarını anlatıyordu ve rahiplerin gördüğü korku ve çirkinlik burada anlatılıyor, ve onların nedenleri, onların doğaları, özleri ve çizgilerin sayıları kutsaldı, kelimeler kutsaldı, şeytani kişiler için en iyi etkilemeydi doğal olarak o kentin büyücüleri bunları parşömentlere, vazolara, veya havaya yazdılar, ve böylece tanrılar verilen sözün kelimelerini hatırlayabilecekler. Bu kelimelere kulak verin ve hatırlayın! çünkü hatırlamak en önemli ve en etkili büyüdür, geçmişi hatırlayabilen olmak ve gelecek olan şeyleri hatırlayabilen olmak aynıdır. Bu yazıyı hazır olmayana göstermeyin, çılgınlık yaratır, insanda ve hayvanda….”

Ahmet İşcan

https://komplo.org

Benzer içerikler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x